Temel Akademi YÖS Kursu

YÖS SINAVI 2023 İÇİN
İNDİRİMLİ ERKEN KAYITLAR
BAŞLADI!

0546 4570082

2021-yos.jpeg
2021-yos-3.jpeg
2021-yos-2.jpeg

Temel Akademi

YÖS

Yabancı Öğrenci Sınavı

Hazırlık

DERS PROGRAMI

Matematik 1 Modülü

Matematik 2 Modülü

Geometri Modülü 

IQ Modülü 

Türkçe

SORU ÇÖZÜMÜ & GENEL TEKRAR

TOPLAMDA 400 SAAT EĞİTİM! 

 

SINIFLARIMIZ

8  KİŞİLİKTİR

KALABALIK SINIFLARDA KAYBOLMAYIN !

İŞİNİZİ ŞANSA BIRAKMAYIN

Temel Akademi

YÖS

Sınavına Hazırlık Kursu

EĞİTİM BAŞLAMA TARİHLERİ

Başlama Tarihi  : Ekim 2022 

YENİ DÖNEM KAYITLARIMIZ İNDİRİMLERLE BAŞLADI!

2023 YÖS SINIFIMIZA 

KAYIT OLMAK İÇİN HEMEN ARAYIN 

*İndirim 31 Mayıs 2022'e kadar geçerlidir.

Temel Akademi

YÖS Sınavına Hazırlık Kursu

AVANTAJLARINIZ 

 

* YÖS KONUSUNDA UZMAN KADRO

* 8 KİŞİLİK SINIFLARDA BUTİK EĞİTİM

* İNGİLİZCE EĞİTİM SEÇENEĞİ (ÖZEL DERS)

*  ÜCRETSİZ KONU ANLATIMLI YAYINLAR

 

* ÜCRETSİZ  SORU BANKASI YAYINLARI

* ÜCRETSİZ DENEME SINAVLARI

*YÖS KURSUNA KAYIT OLANA TÜRKÇE KURSU %10  İNDİRİMLİ

YÖS Hakkında

Sıkça Sorulan Sorular

YÖS Sınavı 

Yapan Üniversiteler

YOS Course

in English

Temel Akademi YÖS

Sınavına Hazırlık Kursu 

hakkında daha detaylı bilgi almak için
0546 4570082
arayabilirsiniz
veya
aşağıdaki formu doldurun biz sizi arayalım.

YÖS Sınavı Nedir?

YÖS ( Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) Türkiye’deki Yüksek Öğretim kurumlarında ( Üniversitelerde) okumak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin girecekleri ve bu sınavdan aldıkları sonuçları bu üniversitelere kabul için başvururken kullanabilecekleri bir sınavdır.

YÖS Sınavı Merkezi bir sınav mıdır?

2011 yılına kadar YÖS Sınavı ÖSYM tarafından düzenlenen merkezi bir sınavdı. Ancak bu tarihten sonra YÖK aldığı bir karar ile her üniversitenin yabancı öğrenci alım şartını kendisinin belirlemesini istedi. Bundan sonra Üniversiteler Yabancı Öğrenci kabul şartlarını kendi belirledi.

Hangi üniversiteler YÖS Sınavı yapmaktadır?

Başta İstanbul ve Ankara Üniversitesi olmak üzere bir çok DEVLET Üniversitesi kendi YÖS Sınavını yapmaktadır. Ayrıca bir çok devlet ve vakıf  üniversitesi ise diğer üniversitelerin yaptığı YÖS Sınavından alınan sonucu kendi üniversitelerine kayıt için kabul edebilmektedir.

YÖS Sınavına Kimler Başvurabilir?

YÖS Sınavına Yabancı Uyruklu öğrenciler başvurabilir. Ancak bazı durumlarda Çifte Vatandaşlığı olan Türk uyruklularda başvurabilmektedir. Detaylı Bilgi  

YÖS Sınavı Ne Zaman Yapılır?

Her üniversite kendi YÖS Sınavı için bir tarih belirlemektedir.Bu tarihler üniversitelerin kendi internet sitelerinde yayınlanmaktadır.

YÖS Sınavı nerede yapılmaktadır?

YÖS Sınavını her üniversite kendisi yaptığı için sınav yerlerini de kendisi belirlemektedir. Genellikle tüm üniversiteler kendi yerleşkesinde yapmakta ve bunun yanında Türkiye'de bir çok şehirde ve yurt dışında bazı merkezlerde yapmaktadır. Sınav merkezleri için her üniversitenin kendi sınav kılavuzuna bakmak gerekmektedir.

YÖS Sınavı hangi dilde yapılmaktadır?

YÖS Sınavında genel dil bilgisine çok az gerek duyulmakadır. Ancak soru açıklamaları  Türkçe olmak üzere bir çok dilde yapmaktadırlar. Örneğin İstanbul Üniversitesi 2019 Sınav Kılavuzunda YÖS Sınavında genel dil bilgisine çok az gerek duyulacağını ancak yinede soruların Türkçe, İngilizce, Arapça, Fransızca, Almanca ve Rusça açıklamalı olacağını duyurmuştur.

YÖS Sınavının İçeriği ?

Her üniversite sınavını kendisi yapmaktadır.

Ancak hemen hemen hepsinde aynı sınav içeriği bulunmakta fakat bu içeriklerin ağırlığı değişmektedir.

GENEL YETENEK (IQ)  diye adlandırabileceğimiz  soyut düşünme, akıl yürütme ve analitik düşünceyi ölçen sorular . Bu soruların ağırlığı her üniversiteye göre farklı olmak ile beraber tüm sorular içinde %40 ile %60 arasında bir ağırlığa sahiptir. 

 

MATEMATİK VE GEOMETRİ soruları sayısal beceriyi  ölçen sorulardır. Bunların ağırlığı ise yine her üniversitede farklı olmak üzere toplam sorular içinde Matematik %30 - %40 Geometri ise %10-%20 arasındadır. 

Örneğin Ankara Üniversitesi 2019 YÖS Sınavının içeriğini şöyle belirlemiştir; "AYÖS’te kullanılacak olan “Temel Öğrenme Becerileri Testi”ndeki sorular Türkçe ve İngilizce dillerinde hazırlanıp uygulanacaktır. Bu test adayların soyut düşünme ve akıl yürütme gücünü ölçmeyi amaçlamaktadır. Bu testteki soruların %60’ı şekil ve uzay ilişkileri, %40’ı ise temel matematik bilgilerini kullanma gücünü ölçen sorulardan oluşacaktır. Sorular beş seçenekli ve çoktan seçmeli olarak hazırlanacaktır.